Apel w sprawie posła Stanisława Pięty

W związku z atakiem na posła Stanisława Pięte Towarzystwo Patriotyczne Żywiecczyzny postanowiło zwrócić uwagę na pracę posła i jej znaczenie nie tylko dla naszego regionu ale również dla Polski. Uważamy, że w całej tej sprawie brakuje głos wyborców, a zarazem współpracowników i przyjaciół Stanisława Pięty. Dlatego też Towarzystwo Patriotyczne wystosowało list między innymi do Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Oto jego treść:

 

Informujemy wszem, że Pan Poseł Stanisława Pięta jest naszym kolegą.

Towarzystwo Patriotyczne Żywiecczyzny zgodnie ze swoim statutem czynnie działa na rzecz patriotyzmu w Polsce, ale w szczególności na Żywiecczyźnie. W związku z czym od kilku lat współpracujemy z Panem Stanisławem Pięta i dzięki temu poznaliśmy jego pracę, nie tylko tą medialną w komisji „Amber Gold” oraz w komentarzach prasowych odważnych i bezkompromisowych, ale również tą codzienną wykonywaną na terenie Bielska-Białej i Żywiecczyzny. Dlatego też, w świetle ostatnich obrzydliwych ataków na posła Stanisława Pięte, chcemy zwrócić uwagę na jego pracę, przede wszystkim tę niezauważoną, ale bardzo ważną dla Polski.

  Przez wiele lat naszej współpracy, poseł Stanisław Pięta dał się poznać jako wielki patriota i lojalny współpracownik. Dzięki jego zaangażowaniu i wsparciu również finansowym, został wybudowany w Milówce obelisk na cześć żołnierzy NSZ oddziału Antoniego Bieguna ps.Sztubak. Praca, jaką w to włożył Poseł jest znacząca dla naszej lokalnej historii i społeczności, ponieważ postawiony monument przywraca godność i pamięć wyklętym, bohaterom naszej ojczyzny, którzy przez lata byli potępiani i zapomnieni. Ponadto Poseł Stanisław Pięta jest inicjatorem Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbywa się juz od siedmiu lat 1-go marca w Bielsku-Białej. Istotne jest również to, że Poseł przy współpracy z IPN, przeprowadził kilka sympozjów naukowych na tematy historyczne między innymi: Konfederatów Barskich, legionów Piłsudskiego, średniowiecznych właścicieli Żywiecczyzny i najistotniejsze o walce z okupantem Rosyjskim. Te przykłady pokazują, że Poseł Stanisław Pięta nie tylko mówi o polityce historycznej, ale w znacznym stopniu przyczynił się do budowania świadomości patriotycznej opartej na prawdzie historycznej i przywracaniu godności prawdziwym lokalnym bohaterom zamordowanym przez okrutny sytem komunistyczny. W ten sposób, docierając nie tylko do młodych, pomaga nam poznać i zrozumieć trudną historię naszego kraju, której wiele pokoleń nie poznało w trakcie edukacji.   

Ważnym elementem pracy posła Stanisława jest też powstanie Podbeskidzkiej Inicjatywy Strzeleckiej, której był inicjatorem. Jest to o tyle ważna inicjatywa, że w perspektywie braku powszechnego obowiązku wojskowego, daje możliwość wielu młodym ludziom nauczenia się obsługi i poznania broni. Poseł Stanisław Pięta umożliwił również wielu osobom poznanie nowoczesnych produktów wojskowych. Wielkim sukcesem było w ostatnim czasie zorganizowanie wyjazdu na poznanie „dronów” polskiej produkcji i myśli technicznej. Reasumując, Organizacja Strzelecka zdobyła wielką popularność wśród młodych ludzi, do dzisiaj szkolonych jest kilkaset dziewcząt i chłopców. Uważamy, że jest to istotne z punktu widzenia suwerenności naszego kraju, ponieważ państwo powinno być gotowe do obrony własnych granic i zapewnienia bezpieczeństwa naszych rodzin. Dziś może czujemy się bezpieczni, ale historia pokazała, że trudno ufać jakimkolwiek sojuszom i paktom.    

Nie bez znaczenia jest też to, że poseł Pięta dzięki swej prawdziwej postawie i wiary w to co czyni i mówi, skupia wokół siebie wiele ludzi, którzy tak jak on pracują i walczą by uczynić nasz kraj suwerenym i chrześcijańskim dla następnych pokoleń. Dlatego też potrafił w kilka godzin zorganizować 16.12.2016 roku autokar pełen ludzi, którzy przyjechali do Warszawy okazać wsparcie premier Beacie Szydło, kiedy opozycja w po przez tzw „pucz” chciała obalenia prawicowego, a zarazem demokratycznie wybranego rządu. Nie bez znaczenia jest fakt, że pomagał nam w pokrywaniu kosztów autobusów na comiesięczne wyjazdy do Warszawy na mszę w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Dla nas patriotów, ale zarazem katolików jest bardzo ważne, że jako jeden z nielicznych posłów jest za całkowitym zakazem aborcji, co wyraził nie tylko w głosowaniach w Sejmie, ale również czynnie wspierał ruch antyaborcyjny na naszym terenie.

Uważamy, że swoim postępowaniem na rzecz praworządności i obronności Polski naraził się oczywiście naszym wrogom czym spowodował atak medialny na swoją osobę. Opozycja oczernia wielu uczciwych i zasłużonych Polaków. Ojciec dr Tadeusz Rydzyk przeżywa to na co dzień i mówi: „kłamią, oczerniają i liczą na to, że coś tego błota się przyklei”. Jest jeszcze wyrok tych którzy nie widzą belki w swoim oku, a zazdrość o osiągnięcia i aktywną działalność wreszcie znajduje swoje ujście i krzyczą ukamienuj.  

Dlatego teraz pytamy, czy dobro które zostało przez niego utworzone, a nie obronione przez jego współtowarzyszy partyjnych nie oznacza zdrady nas wszystkich? Zastanawiamy się dokąd zmierzamy, jeśli potrafimy wyśmiać, upokorzyć i zniszczyć wszystko to na co Stanisław Pięta jako poseł pracował, a przez co przyczynił się do budowania silnej pozycji Prawa i Sprawiedliwości na Podbeskidziu i Żywiecczyźnie.  

 

Do wiadomości:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Klub Parlamentarny PiS Marszałek Ryszard Terlecki

Rzecznik dyscypliny partyjnej PiS Karol Karski

Redakcja Gazety Polskiej

Redakcja Gazety Polskiej Codziennej

Redakcja Tygodnika Do Rzeczy

Redakcja Nasz Dziennik

Redakcja Tygodnika Sieci

 

Leave a Reply